19 Aralık 2012 Çarşamba

Mimlendiiiim:)

Yüz yüze tanışamasak da kanımın hemencecik ısındığı, iyi kalpli, iyi yürekli koyukirmizikd blogunun sahibesi Tuba beni mimlemiş:)
Tubaya çoook teşekkür ediyor ve hemen mimime geçiyorum:)

1) Mantığın mı yoksa duyguların mı ön plandadır?

Aslında çoğu zaman mantığımı ön planda tutmaya çalışsam da sanırım duygular ön plana çıkıyor genellikle. Ve çoğu zaman da duygusal davranmanın sonuçlarına katlanmak zorunda kalıyorum

2) İnsanlar niye mutlu değiller? Niye gözlerinin önündeki mutlulukları görmüyor ve şükretmesini bilmiyorlar?

Girilip çıkılan ortamların, çalışma hayatının ve bunun gibi birçok şeyin etkisi büyük bunda. Mesela ben... Adliyede çalışıyorum ve o kadar çok olayla, komik, trajik, trajikomik o kadar çok şeyle karşılaşıyorum ki ister istemez duygu karmaşası yaşıyorum bulunduğum ortam yüzünden. 5 dakika önce çok mutluyken 5 dakika sonra bütün dünyadan nefret edebiliyorum tıpkı çevremdeki birçok kişi gibi.
Ben biraz da anlık yaşadığımızı düşünüyorum ve hiçbir anımızı da mutlu değil ne yazık ki. Dediğim gibi 5 dakika önce çok mutlu ve huzurluyken 5 dakika sonra dünyadan nefret edebilecek kıvama gelebiliyoruz:)

3) Haklı olduğun bir konuda kendini savunur musun? Yoksa susmak adalet mi dersin?  

Kendimi savunacağım kişiye göre değişir bu aslında. Bazı insanlar vardır ki  konuşmaya tenezzül bile etmek istemek istemem çünkü bilirim ki ben kendimi ne kadar savunmaya çalışırsam çalışayım inanmamaya ve seni dinlememeye odaklanmış insanlar vardır ve bu beni belki 100 misli daha çok sinirlendirir. Bu yüzden tenezzül bile etmem kendimi savunmak için. Böyle insanları çevredeki insanlar da bilir ve senin cevap bile vermeden ne kadar haklı olduğunu da.
Ama bunun dışında kendimi sonuna kadar savunurum. Yoksa çatlarım, keşke böyle deseydim, keşke şöyle deseydim diye kafayı bile yiyebilirim:)

4) Tok gözlü müsün? Yoksa her şeyim olsun diyenlerden misin?

Her zaman tok gözlü olmaya çalışan ama her zaman herşey olsun diyen taraftanım. Alışveriş yapmamak için ya da çok beğendiğim birşeyi almamak için kendimi 2 gün tutarım 3'üncü günün sonunda ya daha fazla alışveriş yaparım ya da beğendiğim şeyin ekstrasının da ekstrasını alırım. Kendimi asla kontrol edemem:) Bu yüzden de maaşımı bir güzel yer yutar kocamın maaşına çok pis salça olurum:):):):)

Bu cici mim için tekrar Tubaya teşekkür ediyor ve ben dee Özge'yi, herşeytadında'yı ve belleamie'yi mimliyoruuum. Bir de bu mimi yapmak isteyen herkesiii:)