26 Mayıs 2012 Cumartesi

DIY - Kozalak Boyama

Kozalakları sprey boyayla boyama sonucu ortaya çıkan bu görüntüye bayıldım. En kısa zamanda kesinlikle yapacağım. Tabii ki düğünden sonra:):)


Küpe defteri...

İnternette gezinirken gördüğüm bu deftere bayıldım. Kesinlikle her bayanda bundan bir tane bulunmalı. Rengi de ayrı güzel üstelik:)Sanıyorum Türkiyede yok. Olsa hemen atlayacağım almak için zaten:) Ama bulunduğu siteden almak isterseniz buyurun  tık tık :)

Ayrıca siteyi de biraz inceleme fırsatım oldu. Gayet hoş ve değişik şeyler var fakat güvenilirlik konusu muamma benim için çünkü daha önce hiç duymadım bu siteyi...Günün modası... " Cumartesi "


Herkese iyi hafta sonları:)

DIY - Nikah Şekeri Yapıyoruz:)

Düğünüme 35 güncük kala el emeğimiz göz nurumuz nikah şekerlerimizin yapımına başladık. Henüz hepsi bitmedi. Kolay değil tam 200 tane nikah şekeri yapacağız ama şekerleri yaparken babam ve nişanlım bile bize yardım ediyor. O kadar eğleniyor ve zevkle yapıyoruz ki zamanın nasıl geçtiğini anlamıyoruz:) Çok fazla fotoğraf çekemedim kusura bakmayın. Olanlarla anlatmaya çalışacağım:)

Malzemelerimiz;

* Çiçeklerimiz* Kalplerimiz* Badem şekerimiz


* Şekerlerimizi koymak için keselerimiz


Fotoğrafını çekmesem de mıknatıs, tabancası ve deniz kabukları...

Malzemeleri nereden bulacağız demeyin. O kadar kolay ki bu malzemeleri bulmak. İzmirde yaşayan arkadaşlarım için özellikle Kemeraltında vardır kesin demeyin sakın. Evet var ama eminim ki hiç kimsenin içine sinmeyecek şekilde var. Almak isteyen olursa bu malzemelerden açık adres için mail atabilirsiniz:)

Ve nikah şekerimizin yapımına başlıyoruz:)

Öncelikle çiçeklerimizi birbirinden ayırdık çünkü ayırmadan yaptığımız takdirde çok büyük ve göz yoran birşey olacaktı. Biz de önce hepsini tek tek ayırdık sonra da ikişerli gruplar halinde birleştirdik çiçek buketimizde bulunan yapraklarımızla:)


Daha sonra simli kalbimizden 1 tane alarak çiçeklerimizin tam ortasına yerleştirdik.


Kesemizi yanlarında bulunan iplerden çekerek büzüştürdük ve içine badem şekerlerimizi koyduk.


Çiçeklerimizin sap kısımlarını birbirine iyice dolayarak sabitledikten sonra ikiye katlıyoruz ve kesemizin içine yerleştirerek kesemizin ağzını sımsıkı kapattık. Fakat bu keselerin ipleri o kadar uzun oluyor ki kesmek zorunda kaldık.


Daha sonra deniz kabuğumuzun için az miktar silikon sıkarak kesemizi deniz kabuğumuzun içine yapıştırdık ve deniz kabuğumuzun arkasına silikon yardımıyla minik mıknatısımızı yapıştırdık veeeee ta daaaa:):):)