19 Mayıs 2012 Cumartesi

Bershka Mayıs 2012 Lookbook
Yırtmaçlı uzun etek ya da etnik desenler mi arıyorsunuz? İşte Bershka Mayıs Lookbook. Çok seveceksiniz:)

Hafta başı nasıl başlayalım?

Ne kadar iğrenç bir gündür pazartesi. Tatilin bitmesine mi yanayım? İşe nasıl gideceğime mi? Yoksa ne giyeceğimi? Benim pazartesi sendromum taaaa pazardan başlıyo ne yazık ki. Ve bunları düşünürken bir bakıyorum gün bitiyor. Yeni cicileri almak istiyorum ama annem şehir dışında. Evin bütün işleri de bana kaldı:( Oooof off! Bari siz güzel değerlendirin bugünü. Ne giyeceğim diye de çok düşünmeyin işte birkaç kombin. Şimdiden herkese iyi pazarlar:)
Victoria's Secret Mayıs 2012

H&M 2012 Sonbahar

H&M'ye bayılıyorum. Sezonun trendlerini kucaklamayı çok seviyor. ( Ahh! Bir de İzmir'e açılsa ) Balenciaga formları, Orta Doğu detayları, bolca işleme, sportif parçaların klasiklerle kombinlendiği “sport couture” stiller ve bolca desen hepsi H&m 2012 Sonbahar koleksiyonunda. Hiçbir trendi kaçırmamak istiyorsanız şimdiden sonbahar için H&M 'yi gözetim altına almaya başlayın:):):)

Oje aşkı... " Alix Avien 235 "


DIY... " Bantla fransız manikürü yapımı "

Fransız manikürünü kim sevmez ki:)
Renkli ya da normal Fransız manikürü yaparken çizgileri dümdüz çekmede zorlanıyorsanız ya da her bir tırnağınızdaki çizginin kalınlığı farklı oluyorsa çözümü var.


1) Önce plastik bir bant alın ve tırnağınızdan boyundan daha büyük bir parça kesin. Boyamak istediğiniz yeri boş bırakacak şekilde tırnağınıza yapıştırın.
2) Arada hava kalmadığına emin olduğunuzda istediğiniz bir ojeyi özensizce tırnağınızın ucuna sürün. Doğal olarak bir kısmı banta bulaşacak. 
3) Burası önemli işte. Bantı yanlamasına değil, neredeyse dikey olacak şekilde yavaşça soyun. Bunun için alt köşelerden birinden tutmanız ve tırnağın diğer köşesine doğru çekmeniz gerekiyor. Mesela yukardaki resimde A köşesinden tutun ve B’ye doğru yavaşça soyun. (Edit: Oje kurumadan çekmeniz gerekiyor.)
Oje aşkına!