11 Mayıs 2012 Cuma

Toplumumuzun büyük sorunlarından biri! Çocuk istismarı!!!

Günlerdir içim içimi yiyor, kendimi yiyorum ne olacak bu çocukların sonu diye? Maalesef çalıştığım yer bu tür olayların sıkça yaşandığı bir yer fakat bu gibi durumlara hiçbir zaman alışamayacağız sanırım... Ben de bundan sonra bu gibi konularda içimi burada dökmeye karar verdim. Çünkü bunlar ne yazık ki toplumumuzun büyük ve affedilemez sorunlarından biri...


İnsanlar neden ellerindekinin kıymetini bilmez? Bir çocuğun elindeki şekerin kıymetini bilmediğinden tutun da bir babanın çocuklarının kıymetini, bir dedenin torunlarının kıymetini bilmemesine kadar... Nasıl bir anne kızına kıyıp da gurbet ellere gelip kızını satıp gider? Nasıl bir dede biri 5 diğeri ise 4 yaşındaki torunlarına tacizde bulunabilir? Ve nasıl bir midedir nasıl bir şerefsizliktir ki hangi baba böyle bir durumda o ufacık, masum, küçücük kız çocuklarının böyle yapmasına ses çıkarmaz da hala babasını koruyabilir? Bu nasıl bir şeydir ki bunu anlamlandırabilecek söz dahi bulamıyorum. İçim eridi o ufacık kız çocuklarına bakarken, benim bile içim titredi onlara dokunurken. O kadar masum ve saftılar ki... Her şeyden bir haber... 
Fakat ciddi anlamda çocukların neyin ne olduğunu bilmeseler de bilinç altlarında birşeylerin ciddi anlamda yerleştiğini artık kesinlikle anladım. 5 yaşındaki bir kızın oyuncak bir bebeği eline aldığında neden ilk baktığı şey bebeğin iç çamaşırı? Bu yaştaki kızın neden sürekli kardeşinin elbisesi açılmasın da  altı görünmesin çabaları? Bu çocukları bu hallere getirenlerin özürünüze sığınarak söylüyorum Allah belalarını versin de yatacak yerleri olmasın inşallah!

Cumartesi kombin önerisi " Mint Yeşili "


Herkese iyi hafta sonları:)

Bitkilerin mucizesi... " L "


Lahana : Kansere karşı etkili olduğu bilinen sebzelerin başındagelir. Bol miktarda B, C ve E vitamini, potasyum içerir. Özellikle meme verahim kanserine karşı etkilidir. Vücutta biriken zehirli maddelerin atılmasınısağlar. Kandaki şeker miktarını düşürür. Sarılık ve safra kesesi hastalıklarıiçin iyidir. Astıma faydalıdır. Bağırsak kanserine karşı etkili. Lahana kanserhücrelerinin üremesini engelleyen kimyasal bir madde (isotiocyanates) içeriyor.ABD’de yapılan bir araştırmaya göre, haftada bir gün lahana yiyenlerin bağırsakkanseri olma riskleri üçte iki oranında azalıyor.
Lavanta : Lavanta çiçeği, kuvvet verici, idrar söktürücü ve romatizmayakarşı çay hâlinde kullanılır. Çok iyi bir koku vericidir. Hâricen yatıştırıcıolarak da kullanılır. Parfümeri sanâyiinde kullanılan önemli bir bitkidir.
Limon yağı : Oleum Limonis Uyarıcı ve koku verici olarak kullanılmaktadır.