5 Mayıs 2012 Cumartesi

Saturday Night!

Peki siz bu gece ne yapacaksınız? İşte birkaç kombin önerisi. İyi eğlenceler:)

Biten maskaralarınızın fırçasını değerlendirin!

Bu başlığı ilk gördüğümde " Nasıl yani? " dedim. Maskara fırçası ile ne yapılabilir ki? Ama yazıyı okuyunca oldukça  hoşuma gitti ve sizlerle paylaşmak istedim. Bundan sonra siz de maskara fırçanızı atmadan önce bir kez daha düşünün. İşte size 5 fikir :)1. Maskara fırçasının ucunu asetona batırıp, tırnaklarınızın içini temizleyebilirsiniz.

2. Maskara fırçası ile kaşlarınızı tarayıp, düzenli görünmesini sağlayabilirsiniz.

3. Saçınızı özenli bir şekilde topladınız ama birkaç tel dışarı çıkmış, maskara fırçasına biraz saç kremi ya da spreyi uygulayarak onları düzene sokabilirsiniz.

4. Maskara fırçası saç diplerine küçük miktarda boya uygulamak için de pratik bir çözümdür.

5. Ve maskara fırçasının yabancı olmadığı bir görev; kirpiklerinize maskara uyguladıktan sonra, oluşan topakları temizlemek ve yapışan kirpikleri birbirinden ayırmak temiz bir maskara fırçası ile daha kolaydır.

Burberry Brit 2012 İlkbahar Yaz (Seçmeler)


Tuba Ünsal Loves Koton Koleksiyonu

"Mezuniyet gecesi ne giyeceğim?", "Gecenin en güzeli ben olmalıyım" gibi sorular gerek hayatımızda gerekse okul dönemimizde en büyük heyecanımız ve en büyük sorunumuz olmuştur. Koton 2012 İlkbahar Yaz sezonunda genç kızların duygularını okşayacak, kendilerini " Gecenin en güzel kızı " hissettirecek bir iş birliğine imza atıyor.

Kendine özel tarzı, duru ve masum güzelliği ile özellikle genç kızların örnek aldığı Tuba Ünsal'ın sihirli dokunuşlarına sahip " Tuba Ünsal Loves Koton " koleksiyonu akılları baştan alacak.


Seçilmiş 80 Koton mağazasında 99.99TL-199.99TL fiyat aralığında satışa sunulacak Tuba Ünsal loves Koton Koleksiyonu ile genç kızlar özel gecelerinin parlayan yıldızı olacak. Vintage saç yapımı...Şirin mi şirin ve bir o kadar da pratik. Şimdiden kolay gelsin:)


DIY- Açma halkalarından bilezik yapıyoruz!


Kutu içeceklerimizden biriktirdiğimiz açma halkalarımızı sıralıyoruz ve aralarından dilediğimiz renkte kurdele geçiriyoruz. Kurdelemizi kesmeden ikinci sıraya da başlayıp aynı şeklide açma halkalarımızın arasından geçiriyoruz veeee bu kadaaar. Yeni bilekliğimiz hazır:)Etek kombinleri...

Bütün hafta heyecanla beklediğimiz hafta sonu nihayet geldi çattı. Bugün etek modumdayım ben. O yüzden sizinle de etek kombinleri paylaşmak istedim;)


Bitkilerin mucizesi... " H "


Halile ( Kara sarı) : Fructus Myrobalani Sarı halile müshil, Karahalile ise kabız olarak kullanılır. Haricen ise yara iyileştiricidir.
Hanımeli : Tıpta yaprakları gargara yapmak için, çiçekleri antispazmodikolarak, meyveleri de idrar söktürücü ve kusturucu olarak kullanılır.
Hardal tohumu : Sinapis nigrae Haricen lapası, yakısı ve banyosuyapılir. Kanı cilde toplamak ve ağrı kesmek için kullanılır.
Haşhaş : Bitkinin kullanılan kısımları ham meyvelerinin çizilmesi ileelde edilen afyon, kurutulmuş ham meyveler, yapraklar, tohumları vetohumlarından elde edilen yağıdır.Bilhassa hâricen kullanılan bâzı merhemlerinbileşimine girer ve ağrı dindiricidir.Bileşiminde toplanma zamanına göredeğişen afyon alkaloitleri vardır. Harici ağrı dindirici olarak, özellikle dişhekimliğinde kullanılır. Tohumlarının yağı ise, tohumları soğukta tazyikedilmesi sûretiyle elde edilen yağdır. Soğukta elde edilen yağın bileşimindeasitler az, sıcakta elde edilen yağın ise asitleri fazladır. Soğukta eldeedilen yağ, bâzı merhemlerin bileşimine girer. Sıcakta elde edilen yağ, yemekyağı ve sanayide sabun yapımında kullanılır. İçerdiği zehirli maddelidolayısıyla, hekim kontrolü ve tavsiyesi olmadan kesinlikle kullanılmamalıdır.
Hatmi : Ağız, boğaz ve dişeti iltihaplarını iyileştirir. Bağırsakiltihaplarını giderir.
Hatmi çiçeği : Flos Altheae Göğüs yumuşatıcı ve tahrişleri gidericidir.
Havacıva : Radix Alkannae Kabız ve yara iyileştiricidir.
Havuç : Haftada beş kere yendiği takdirde Harvard’ın araştırmalarınagöre kadınlarda kalp enfarktüsünü, felç tehlikesini yüzde 68 oranındaazaltıyor. Günde iki havucun erkeklerde kandaki kolesterolü yüzde 10 oranındaazalttığı görülmüştür. Her gün yenen bir havuç da akciğer kanseri tehlikesiniyarıya indiriyor. Havuçtaki Beta-Karotin de gözleri yaşlılığın getirdiği görmezayıflığından koruyor ve bağışıklık sistemini kuvvetlendiriyor. Mide vebağırsak kanamalarını önler, kansızlığı giderir, anne sütünü arttırır, yüz veboyun kırışıklıklarını giderir, idrar ve bağırsak gazlarını söktürür, ülserdekişikayetleri giderir. Kansere karşı etkili olduğu gibi cildin kurumasını daengelliyor ve bağışıklık sistemini güçlendiriyor. Beta karotin (kansere nedenolan serbest radikallari durduruyor ve bağışıklık sistemini güçlendiriyor)içeren havucun en büyük özelliklerinden biri içerdiği bu maddenin cildinkurumasını engelleyen A vitaminine dönüşebilmesi.
Havuç tohumu : Dauci carotae Midevi, gaz söktürücü, gebeliği önleyici vecinsel gücü artırıcıdır.
Hayıt : İdrar söktürür. Sancıları keser. Aybaşı kanamalarını düzenler.Anne sütünü artırır. Hazımsızlığı giderir. Karın ağrısı ve ishali keser. Ayakşişlerini indirir. Akrep ve arı sokmalarında kullanılır.
Hayıt tohumu : Agni-Casti idrar artırıcı, gaz söktürücü veyatıştırıcıdır.
Hindistancevizi : İdrar söktürür. Böbreklerdeki kum ve taşlarındüşürülmesine yardımcı olur. Mide ağrılarını giderir.
Hint yağı : Oleum Ricini İnce barsak üzerinde etkili olan ve tahriş yapmayanbir müshildir
Hodan : Bitkinin çiçekleri ve yaprakları kullanılır. Fazla miktardamüsilaj, reçine, mâdenî tuzlar taşır. Yapraklar ve çiçekler ter verici, idrarve balgam söktürücüdür. Boğaz ağrılarına ve öksürüğe karsı kullanılır.
Hurma : Kalbimizin yeni dostu bulundu: Hurma Bugüne dek kalp ve damarhastalıklarından korunmada elmanın sihirli gücü biliniyordu. İsraillibilimadamları kalbin gerçek dostunun hurma olduğunu kanıtladı. İsrailli bilimadamları, hurmanın, kalp ve damar hastalıklarından korunmak için önerilenelmadan daha etkili olduğunu açıkladılar. İsrail’de yapılan bir araştırmada,elma ve hurmanın yararları karşılaştırıldı. Hurmanın lif, mineral ve fenolaçısından zengin olduğunu söyleyen bilim adamları, elmada daha fazla bakır ve çinkobulunduğunu, buna karşılık hurmada sodyum, potasyum, magnezyum, kalsiyum vedemir miktarlarının elmadan iki kat fazla olduğunu belirttiler. Bilim adamları,düzenli yenilmesi halinde kalp ve damar hastalıkları riskini azaltan bumeyvelerin içindeki yararlı maddelerin daha çok kabuklarında bulunduğunukaydettiler.
Hünnap : Jujubae Göğüs yumuşatıcı, öksürük kesici, müshil ve kantemizleyicidir. Şeker hastalığına karşı da kullanılır.
Hüsnüyusuf : Mide üşütmesinden doğan şikayetleri giderir.İktidarsızlıkta da faydalıdır.