2 Mayıs 2012 Çarşamba

DIY Önerileri...

Ayakkabılarımızı yeni baştan yaratıyoruz:)

Gerekli malzemeler;
-1 adet düz siyah topuklu ayakkabı ( dilerseniz babet de olabilir )
-100 kadar sedefli boncuk ya da şeffaf taş
-Sağlam bir tutkal
-Plastik bir tabak ya da kap ve kürdan


Öncelikle ayakkabıyı nasıl süslemek istediğinizi düşünün ve kabataslak aklınızda tasarlayın. Plastik tabak ya da kapa küçük bir miktar tutkal sıkıyoruz.

Daha sonra kürdan yardımıyla tutkalları boncuklarımızın ya da taşlarımızın altına yapıştırıyoruz.
Ayakkabımızın burun kısmından işleme başlıyoruz.
Daha sonra boncuk ya da taşlarımızla aynı renkte olan küçük boncuklarımızı aralara serpiştiriyoruz.
Aynı işlemi ayakkabımızın diğer tek ve arkası için de tekrarlıyoruz. 
Veee işte sonuç: Mükemmel:)
Plaj için pratik ve harika bir fikir;

Victorias Secret sitesine bakarken gördüm ve biz neden yapamayalım dedim. Hazır almak isterseniz; http://www.victoriassecret.com/ss/Satellite?ProductID=1265802753959&c=Page&cid=1334717240040&pagename=vsdWrapper Benim gibi el emeği göz nuru olsun dersen buyurun sizi şöyle alalım:)

Gerekli malzemeler;
-Dikdörtgen bir polyester kumaş
-Makas
-İğne -iplik


Öncelikle kumaşımızı alıyoruz ve iki ucundan makas yardımıyla askı olacak şekilde kesiyoruz ve kestiğimiz kumaşı sökülmemesi ya da kaçmaması için iğne iplik yardımı ile ufak bir kat dikiyoruz. 
Veee hazırııııız:)
Dilerseniz kumaşı boncukla ya da deniz kabuklarıyla da süsleyebilirsiniz. Ben şahsen denediğimde deniz kabuklarını kullanmayı planlıyorum. Benden önce davranırsanız da sizden mail istiyorum:)

Günün modası... " Yaz Geldi "

İzmirde yine baharı göremeden direk yaza daldık. Bugün o kadar sıcaktı ki yaz günlerini aratmadı. Klimalar püfür püfür başladı şimdiden. Herkes şimdiden başladı " offff çok sıcak " demeye. Yazın ne olacağız merak içerisindeyim. " Gavur İzmir!!! " cehennem sıcaklarında kavrulacak sanırım:)
Benim biricik gelinim...


İş yerinden çok çok sevdiğim bir arkadaşım evlendi. Düğün için aldığım kıyafeti ve ayakkabıları daha önce sizinle paylaşmıştım. Çok utanıyorum ama özel günümden dolayı şiştim de şiştim ve fil gibi çıkmışım:( Neyse işte birkaç kare...
Ah canım benim o kadar güzeldi ki... Gelin masumdur, saftır. Hangi gelin güzel değildir ki? Bu arada ilk defa size kendimi de gösteriyorum. Kocaman küpeleri olan benim:) Fotoğraf çekmekten ancak bu kadar çekilebildim maalesef  :(

Bitkilerin mucizesi... " E "


Ebegümeci : Göğsü yumuşatır. Öksürük keser. Mide bulantısı vekusmaları önler. Ateşi düşürüp vücuda rahatlık verir. Boğaz ve bademcikiltihaplarını giderir. Dişeti hastalıklarını tedavi eder.
Eğir kökü : Rhizoma Calami aromatici Gaz söktürücü, terletici veantispazmotiktir. Dahilen Prostat, haricen ise romatizma için kullanılır.
Eğreltiotu : Barsak parazitlerine karşı çok eski târihlerden berikullanılmaktadır. Toz veya hulasa hâlinde alınır. Tavsiye edilen miktardanfazla alınmamalıdır.
Elma : Günde bir elma yemek doktoru evinizden uzak tutar. İki elmayerseniz, kalp ve dolaşım sorunlarına karşı korunmuş olursunuz. Kolesterolü yokeder ve kabızlığı önler. Sindirimi kolaylaştırır. Kokusu rahatlatır ve kanbasıncını düşürür. Artrit, romatizma ve gut hastalıklarına karşı da yararlıdır.
Enginar : Kandaki üre ve kolesterolü düşürür. İdrar söktürür. Kandakişeker miktarını ayarlar. Damar sertliği ve kalp hastalıklarını önler.Böbrekteki kumların dökülmesine yardımcı olur. Prostat, meme ve rahim ağzıkanserine karşı iyi gelir. Enginarın içinde bulunan Silymarin maddesinin,hücrelerin hasar görmesini engellediğine işaret eden araştırmacılar, ayrıcaSilymarin maddesinin, prostat, meme ve rahim ağzı kanserini önleme konusunda daetkili olduğunu belirtti. Enginarın içinde, fiber, magnezyum, folate ve Cvitamini bulunduğu, bu sebzeyi bol miktarda tüketenlerin, bulundukları yaşındaha altında gösterdikler.