1 Mayıs 2012 Salı

Pratik saç yapımı...

Çalışan bayanların kolayca uygulayabileceği pratik saç modelleri. Şahsen hepsini tek tek denemeyi düşünüyorum:)


******************************


DIY Önerileri...

Ruj yapıyoruz! :)
Siz de rengini beğenmediğiniz ya da sıkıldığınız rujları çöpe ya da kenara, kuytu köşeye mi atıyorsunuz? Hepimizi pişman edecek bir fikir:)

Rujların rengini karıştırabileceğiniz, daha soft ya da canlı renkler yaratabilirsiniz...

*Öncelikle kullanmadığınız 2 rujunuzu seçin.

*1. fotoğraftaki gibi rujların başlarını kesiyoruz.

*Kaşığa 2 renk ruju koyup orta dereceli ateşin üzerinde tutarak erimesini bekliyoruz. 
( 10 Saniye içinde erimeye başlıyormuş! )

*İyice karıştırdıktan sonra minik bir kaba ( Bu bitmiş bir lipstick kabınız oluyor ) döküyor ve sertleşmesini bekliyoruz.

*Sonuç ; Wonderfull:):):):):)


Şirin mi şirin cupcake'lik:):):)


Mis gibi, rengarenk cupcakeleriniz için harika bir sunum.... İhtiyacımız olan şeyler; 
-Tek kalan, eskiyen ya da artık hoşlanmadığınız kadeh ve tabaklarınız
-Cam, seramik yapıştırıcı
-Cam boyaları

Öncelikle ilk fotoğraftaki gibi kadehimizin üzerine tabağımızı koyuyor ve onları ebediyen birleştiriyoruz:) Kurutma işi bittikten sonra cam boyasıyla istediğimiz renge boyuyoruz ve kurumasını bekliyoruz. Sonuç; Şeker gibi cupcake'lik :)

Rengarenk bir vazo:)Siz de benim gibi en az bir çocuk kadar jelibon hastasıysanız bizim için de harika bir tarif. Şimdiden herkese afiyet olsun:)


Bugün 1 Mayıs!


Yeni doğan gün, dağlar, taşlar, ağaçlar… Cıvıl cıvıl kuşlar, martılar, kumrular, leylekler, kırlanğıçlar… Yumuk gözlü bebe, yaşlı çoban, Dul Hatice, Gazi Osman, Oduncu Mehmet, Fatma Nine, yeni gelin günaydın!

Sarı sıcakta ekin biçen, harman döven, savuran, tarlada pamuk sulayan, pamuk toplayan, derdinden için için oflayan, genç arkadaş, tütüncü kız, üretici kardeş, kasketli amca günaydın!

Bitkilerin mucizesi... " D "


Dağçayı : Sideritis Uyarıcı, gaz söktürücü, iştah açıcı ve mideağrılarını kesici özelliklere sahiptirler.
Defne : Terletir, ateşi düşürür. Vücuda rahatlık verir. İdrar ve adetsöktürür. İştah açar. Sinir ağrılarını dindirir
Defne yağı : Lauri expressum Romatizma ağrılarını dindirici ve vücutparazitlerini öldürücüdür. Ayrıca, saç dökülmesini de önler.
Defne yaprağı : Folium Lauri Terletici, antiseptik ve midevi etkileresahiptir.
Demirhindi : Pulpa Tamarindorum Müshil ve müleyyin bir etkiye sahiptir.Hiçbir tahriş edici etkisi yoktur.
Deniz Kadayıfı : Solunum ve hazım sistemi nezlelerini giderir. Vücudubesleyici olarak da kullanılır.
Deniz Yosunu : Metabolizmanın işleyişini hızlandırıyor. Troidhormonundaki dengesizlikleri engellen maddelir içeren su yosunu, metabolizmayıhızlandırıyor. Ayrıca, B vitamini, kalsiyum ve çinko içeren yosun; deriye,tırnaklara ve saça karşı etkili.
Dereotu : Bitkinin kullanılan kısmı meyveleridir. Meyveler eylül sonundatoplanır ve gölgede kurutulur. Meyvelerinde sâbit ve uçucu yağ, pektin veazotlu bileşikler vardır. Meyveler yatıştırıcı, mide ve bağırsak gazlarınıönleyici olarak kullanılır. Hazımsızlık ve hıçkırığa tesiri iyidir. Yapraklarıda yemek ve salatalarda kullanılır.
Deve çökerten : Fructus Tribuli Taş düşürücü, idrar söktürücü ve kuvvetverici olarak kullanılmaktadır.
Devedikeni : Ateş düşürür. Terletir ve vücuda rahatlık verir.
Domates : Kanserden koruyucu ve yaşlanmayı zihinsel ve bedensel olarakyavaşlatıcı bir sebze. C ve E vitaminleri içerir. Domates zengin bir potasyumkaynağıdır ve çok az miktarda tuz bulunur. Yüksek kan basıncını düşürmeyeyardımcı olur ve vücudun su tutmasını engeller. Kalp hastalıklarına ve prostatkanserine karşı etkili. ‘Beta karotin’e yakın olan likopen içeriyor. Likopenvücudu kalp hastalıklarına karşı koruyan maddeler arasında yer alıyor.Araştırmalar domatesin prostat kanseri riskini azalttığını gösterdi. Haftada enaz iki kez domates yiyen erkeklerin, diğerlerine oranla prostat kanserineyakalanma riskleri az
Dut : Beyaz dut yaprakları idrar söktürür. Vücutta biriken suyuboşaltır. Aç karnına yenen beyaz dut bağırsak solucanlarını söktürür.
Dut meyvası : Fructus Mori nigri Meyvalardan hazırlanan şurup, gargarahalinde, ağız ve boğaz hastalıklarına (pamukçuk) karşı kullanılır.
Düğün Çiçeği : Kavak merhemi ile birlikte hâricen basura karşıverilmektedir.